Ślub humanistyczny oferuje wiele nietuzinkowych rozwiązań dla Pary Młodej, chcącej zorganizować swoją plenerową ceremonię ślubną w wyjątkowy sposób. Jedną z zalet ślubów symbolicznych jest możliwość wyboru absolutnie dowolnego miejsca na przeprowadzenie ceremonii. Czasami jednak, w związku z mnogością opcji, wybór idealnego miejsca na ślub plenerowy stanowi dla narzeczonych niemałe wyzwanie. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dla par, które szukają miejsca na ślub symboliczny w okolicach Krakowa.
Miejsce na ślub plenerowy pod Krakowem: Na co zwrócić uwagę?
Szukając sali czy stodoły weselnej, altanki czy namiotu na ślub i wesele, najpierw należy zadać sobie pytanie dotyczące ilości gości – z kilku powodów. Jeśli chcecie zorganizować dużą ceremonię razem z weselem, potrzebujecie odpowiedniego zaplecza, niezależnie od tego, czy ceremonia i zabawa mają odbywać się w plenerze, czy w budynku. Managerowie obiektu muszą dostosować przestrzeń do określonej liczby gości – ustawić stoły, na ceremonię krzesła przed altanką ślubną itd. Każda sala czy inny obiekt (na przykład namiot) ma ograniczenia względem ilości gości – zarówno limit dolny, jak i maksymalną ilość gości. Należ szukać obiektu przede wszystkim pod tym kątem.
Kolejnym aspektem jest oczywiście cena oraz zaplecze kulinarne i noclegowe danego obiektu – wszystko zależy od Waszych możliwości i potrzeb. Jeśli planujecie bardziej tradycyjne wesele, z kilkoma daniami, w tym gorącymi, zwróćcie uwagę, czy dany obiekt oferuje kuchnię dla cateringu lub własnych kucharzy i obsługę. W tym ostatnim przypadku określone menu będzie wliczone w cenę za osobę. Jeśli chcecie urządzić bankiet z zimną płytą, wystarczy niewielka przestrzeń na ustawienie stołów i naczyń. Podobnie z bazą noclegową w/wokół obiektu. Jeśli spodziewacie się wielu przyjezdnych gości, zwłaszcza takich z małymi dziećmi, najlepiej przygotować dla nich miejsce do spania blisko obiektu, w którym będzie odbywać się zabawa – to zdecydowanie ułatwi im opiekę nad pociechami, a Wam usprawni organizację transportu.
Jeśli planujecie wesele z zabawą taneczną, dowiedzcie się, jak w danym obiekcie wygląda kwestia parkietu – czy jest na tyle miejsca, żeby Wasi goście mogli się swobodnie poruszać. Jeśli zależy Wam na określonych dekoracjach, taka kwestia również musi zostać poruszona w rozmowie z managerem obiektu – nie każdy obiekt weselny oferuje możliwość aranżacji przestrzeni wedle własnego uznania, zwłaszcza w przypadku niestandardowych koncepcji.
Ślub plenerowy czy w budynku?
Chyba oczywistym dla każdego jest stwierdzenie, że w tej kwestii decydujące znaczenie ma pora roku, jaką wybraliście na swoją ceremonię. Jeśli marzycie o ceremonii w plenerze zimą, w płatkach padającego śniegu, taka opcja jest również jak najbardziej możliwa. Pamiętajcie jednak, że nie da się spędzić wielu godzin na mrozie – nawet jedna czy też niecała godzina może stanowić niemałe wyzwanie w zależności od temperatury. Koniecznie zadbajcie o to, by żaden z Waszych gości nie nabawił się hipotermii i najlepiej po ceremonii przenieście się z zewnątrz do ogrzewanej sali, by w niej kontynuować zabawę. Jeśli wybieracie plener w miesiącach wiosennych lub jesiennych, ważną kwestią będzie wydajne i bezpieczne ogrzewanie namiotu lub innego plenerowego obiektu, w jakim będziecie się bawić – wieczorem i w nocy może zrobić się naprawdę chłodno, dlatego grzejniki z nadmuchem czy lampy grzewcze stanowią nieodzowny sprzęt podczas takiego wesela plenerowego. Niewykluczone, że przydadzą się również i latem – przy opadach temperatura potrafi znacznie spaść. A propos opadów – z tymi to nigdy nie wiadomo. Obiekt powinien więc być wyposażony w takie zadaszenie, by nie uległo ono uszkodzeniu podczas bardzo intensywnych opadów deszczu oraz gradu. Musi również ochraniać szczelnie całą przestrzeń, po której poruszają się goście. Tym, na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas oględzin obiektu plenerowego, a nie jest to wcale takie oczywiste, są przejścia do łazienek. Czy również są zadaszone? Czy w razie opadów goście będą w stanie „suchą stopą” przedostać się do budynku z toaletą lub ich miejscem noclegowym?
Ciche Pole – miejsce idealne na plenerowy ślub pod Krakowem!
Ciche Pole to wyjątkowe miejsce, które zostało stworzone specjalnie z myślą o organizacji plenerowych ślubów i wesel oraz innych imprez okolicznościowych. Swój niepowtarzalny urok zawdzięcza temu, że jest bliskie naturze, gdyż z każdej strony jest otoczone przez pola kukurydzy, które przy okazji stwarzają również doskonały krajobraz do sesji ślubnych. Co wciąż dość nietypowe, a przez to oryginalne, obiekt dysponuje dwoma namiotami tipi, które z powodzeniem zastępują typowe sale czy stodoły weselne. Całe wydarzenie – ślub i zabawa weselna – odbywają się więc na świeżym powietrzu. W strefie zielonej nie brakuje miejsc do odpoczynku dla gości, rozpalenia ogniska czy zabaw dla dzieci. Ciche Pole stworzone zostało z myślą o weselach w duchu slow – bez pośpiechu, bez przepychu, w otoczeniu natury i drewna. Znajdujące się na terenie obiektu namioty, taras oraz zaplecze dla gości i podwykonawców wykończone są w stylu rustykalnym, dzięki czemu są idealnie spójne z charakterem otaczającego je terenu. Preferowana maksymalna ilość gości, która może bawić się na Cichym Polu (także w niepogodę, do której obiekt jest przygotowany), to 100. W każdym tipi mieści się do 50 miejsc siedzących, a stół dla pary młodej idealnie wpasowuje się w przestrzeń pomiędzy namiotami. Przestrzeń na tarasie, przeznaczona do zabaw tanecznych, jest w całości zadaszona, dzięki czemu nie trzeba martwić się o deszczowe chmury. Zaplecze dla firm cateringowych oraz toalety dla gości znajdują się w budynku połączonym z tarasem. Innymi ważnymi cechami Cichego Pola jest całkowita elastyczność i wychodzenie naprzeciw klientom. Miejsce oddane zostaje na wynajem, a Pary Młode mogą dobierać szczegóły aranżacyjne oraz podwykonawców całkowicie według własnych upodobań, bez sugestii odnośnie stylu wydarzenia, czy firm, z którymi trzeba współpracować. Managerowie Cichego Pola to doświadczeni podnajemcy, którzy znakomicie zdają sobie sprawę z tego, że każde przyjęcie weselne to wyjątkowy dla Pary Młodej dzień, a tej wyjątkowości nadaje mu także konkretna wizja tego wydarzenia, dlatego nie starają się uszczęśliwiać narzeczonych na siłę. Nie zostawiają jednak swoich klientów zupełnie samych – zawsze posłużą radą w kwestiach organizacyjnych, pomogą w załatwieniu szczególnych atrakcji, zaproponują optymalne rozmieszczenie stołów i dodatkowego wyposażenia. Krakowskie Balice z Pisarami, w których mieści się Ciche Pole, dzieli odległość zaledwie 12 km, dzięki czemu samochodem można się do nich dostać w niecały kwadrans. Ciche Pole to miejsce niepowtarzalne, bardzo oryginalne, a przy tym czarujące, doskonałe na ślub w duchu humanizmu, zwłaszcza dla par kochających połączenie w harmonii z naturą i preferujących rustykalne aranżacje budynków. Odwiedźcie je, a z całą pewnością się nie zawiedziecie!