Ceremonia Nadania Imienia

Czym jest ceremonia nadania imienia?

Ceremonia Nadania Imienia, zwana również ceremonią Przyjęcia do Rodziny lub ceremonią Powitania w Rodzinie, to symboliczna ceremonia będąca alternatywą dla kościelnego obrządku chrzcielnego, odpowiednia dla każdego, niezależnie od wyznawanej wiary i ideologii. Przeprowadzana przez Mistrza Ceremonii symboliczna uroczystość służy uroczystemu nadaniu imienia dziecku i celebracji jego pojawienia się na Świecie i w rodzinie – afirmacji Nowego Życia.

Jak wygląda ceremonia nadania imienia?

Jak tylko zechcecie! Ceremonia Nadania Imienia to każdorazowo wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie, przeprowadzane na podstawie oryginalnego scenariusza, zawierającego dowolne części, formuły i rytuały. Ceremonia Powitania Dziecka w Rodzinie może odbyć się w dowolnym miejscu i w wybranych przez Was okolicznościach – nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Możecie zaprosić mnóstwo gości lub zorganizować kameralną ceremonię wyłącznie dla siebie i tak zwanych Rodziców Honorowych czy najbliższej rodziny. Możecie samodzielnie wypowiadać formułę Powitania i przewodniczyć rytuałom lub też całkowicie zdać się na Mistrza Ceremonii. Wszystko przy dźwiękach przepięknej oprawy muzycznej lub bez niej, w otoczeniu przyrody lub w lokalu ozdobionym pięknymi dekoracjami, skromnie lub z przytupem, w obecności profesjonalnego fotografa i kamerzysty lub z fotobudką czy Instaxem do użytku gości. Wszystko w tym dniu będzie zależało od Was – od scenariusza ceremonii i jej rytuałów po wszelkie detale uroczystości i ewentualnego przyjęcia po niej. Oczywiście z wielką chęcią i radością pomożemy Wam w organizacji i opracowaniu szczegółów takiego święta – niezależnie od tego, w jakiej formie miałoby się ono odbywać.

Czy ceremonia jest ważna w świetle prawa?

Nie. Ceremonia Przyjęcia do Rodziny to ceremonia o wymiarze wyłącznie symbolicznym. Aby oficjalnie zgłosić urodzenie dziecka, nadać mu imię/imiona (maks. 2) i numer pesel należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego lub wypełnić formularz na stronie gov.pl. Ceremonia Nadania Imienia to wydarzenie symboliczne, mające wymiar transcedentalny, będące rytuałem, jakim dla chrześcijan jest na przykład polanie wodą główki dziecka w chrzcielnicy na znak oczyszczenia z grzechu pierworodnego. Podczas ceremonii symbolicznej możecie przeprowadzić własne, dowolne rytuały o określonej symbolice, oznaczające dla dziecka na przykład miłość rodziców, zwiastujące mu szczęście i dobrobyt w przyszłości – wszystko, czego mu życzycie i co chcecie mu przekazać. 

Dlaczego my?

Organizowanie ceremonii symbolicznych to nasza pasja. Mamy w tej materii duże doświadczenie. Od ponad 6 lat zajmujemy się kompleksową organizacją ślubów i wesel pod marką Ślubny Ambaras. Od dłuższego czasu, wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, zajmujemy się także przygotowaniem ceremonii symbolicznych, zaczynając od stworzenia indywidualnego scenariusza ceremonii, aż po poprowadzenie uroczystości i organizację przyjęcia ze wszystkimi detalami. 

Ślub w plenerze, miejsce ślubu humanistycznego, dekoracje miejsca ceremonii

„Trzy rzeczy, które zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka”

Dante Alighieri

„Dziecko, to uwidoczniona miłość”

Novalis

Kompleksowa Organizacja Ceremonii Powitania w Rodzinie

W najdrobniejszym szczególe zadbamy o wyjątkową i niepowtarzalną ceremonię Powitania w Rodzinie Waszego dziecka.

Ślub humanistyczny, Ślub symboliczny

Skontaktuj się

Wed it to Kompleksowa Organizacja Ceremonii Ślubu Humanistycznego, Ślubu Symbolicznego.

W najdrobniejszym szczególe zadbamy o wyjątkową i niepowtarzalną ceremonię Waszego Ślubu.

+48 608 284 783

slub@symboliczny.pl

I speak English, ich spreche Deutsh & hablo un poco Espanol

wed it - ślub humanistyczny w Polsce ślub symboliczny Kraków

    Skąd o nas wiesz?