Strona główna » Ślub Humanistyczny » Ślub Humanistyczny – Broszury dla obcojęzycznych gości z treścią scenariusza

Ślub Humanistyczny – Broszury dla obcojęzycznych gości z treścią scenariusza

Ceremonie ślubów symbolicznych są niepowtarzalne. Każda przeprowadzana jest według oryginalnego, specjalnie dostosowanego do preferencji Pary Młodej scenariusza. Często przebieg ceremonii bywa wobec tego dość zaskakujący zwłaszcza dla tych gości, którzy w ślubie humanistycznym uczestniczą po raz pierwszy. A życzliwe przecież parze osoby chcą uczestniczyć w sposób zaangażowany w ich święcie i rozumieć, co się dzieje. Z reguły warto przygotować dla nich konspekt ceremonii z wyjaśnieniami symboliki rytuałów, przemową Mistrza, przysięgą i dodatkowymi informacjami.

Broszury dla gości weselnych najczęściej zawierają po prostu cały scenariusz ceremonii, uwzględniając słowa przysiąg i rytuały wraz z wyjaśnieniem symboliki, bądź też jakieś dodatkowe informacje, na przykład historię miejsca, w którym odbywa się ceremonia, historię poznania się Pary Młodej, wyjaśnienie motywu ceremonii lub ważne dla pary cytaty – tak naprawdę mogą zawierać wszystko, co tylko Para Młoda sobie zażyczy. Jeśli przyszli małżonkowie pochodzą z różnych krajów i chcą przemycić podczas ceremonii kulturę i tradycje obu narodowości, tym bardziej broszurka przyda się pod kątem objaśnienia zwyczajów weselnych obcego kraju, które części gości mogą być kompletnie nieznane. Broszurka może zawierać także tłumaczenia na dowolny język lub języki, jeśli jest taka potrzeba. W celu usprawnienia organizacji w broszurce można zawrzeć ramowy plan całej imprezy z wyszczególnieniem godzin przewidzianych atrakcji weselnych i serwowania ciepłych posiłków – zwłaszcza, jeśli kompleks oferuje wiele zakątków do spędzania czasu dla gości poza główną salą, dzięki czemu goście sami będą mogli pilnować określonych punktów na liście w czasie zabawy.

ślub humanistyczny w plenerze, jak zorganizować ślub w altanie

Broszury dla gości od symboliczny.pl mają format ozdobnej książeczki – zbindowanej lub spiętej listwą, albo ulotki składanej w harmonijkę. Układ graficzny może być dobrany do indywidualnych preferencji i potrzeb. Pomożemy zaprojektować okładkę i pozostałe strony tak, by pasowały do reszty ozdób i doskonale harmonizowały się za całością motywu. W symboliczny.pl podpowiadamy naszym Parom, co mogą zawrzeć w swojej broszurze, by optymalnie spełniała swoje zadanie na danej ceremonii. Taki folder to także doskonała pamiątka, bardzo estetyczna i dokładna, gdyż bardzo dokładnie opisuje przecież przebieg ceremonii i zawiera ważne słowa, które z pewnością chcielibyście kropka w kropkę zapamiętać – dzięki broszurce będziecie mieć wszystko spisane czarno na białym i już zawsze będziecie mogli do tych ważnych słów powrócić.  

Masz pytania dotyczące organizacji ślubu humanistycznego?

    Skąd o nas wiesz?